FDI 2016 Poznań, Poland

Świat stomatologii mówi: „See You in Poznań!”

Bangkok, stolica Tajlandii, był pierwszym przystankiem na mapie międzynarodowej trasy promocyjnej Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-10 września 2016 r. – Bez cienia przesady można powiedzieć, że zdobyliśmy serca lekarzy dentystów z całego świata – przekonuje prof. Bartłomiej W. Loster, prezydent FDI AWDC Poznań 2016.

Przyciągające uwagę stoisko promocyjne naszego Kongresu, interesujące materiały informacyjne i przede wszystkim - zespół uśmiechniętych i kompetentnych osób, które udzielały odpowiedzi na najróżniejsze pytania uczestników FDI AWDC w Bangkoku – to kluczowe elementy, które złożyły się na sukces premierowej promocji Kongresu w Poznaniu na arenie międzynarodowej.

- Nasze stoisko odwiedzili przedstawiciele większości krajów, które są członkami FDI, a jest ich przecież ponad 200. To dobry prognostyk przed Kongresem w Poznaniu – uważa prof. Bartłomiej W. Loster, prezydent FDI AWDC Poznań 2016.

Odwiedzający stoisko pytali m.in. o połączenia lotnicze z Poznaniem, bazę hotelową, ceny i pogodę. Wielu lekarzy dentystów już dawno podjęło decyzję o udziale w poznańskim Kongresie, a podczas wizyty na stoisku prosili jedynie o pomoc we wskazaniu konkretnych atrakcji turystycznych, które powinni odwiedzić w Polsce. Od stoiska nikt nie odszedł z pustymi rękami. Największym zainteresowaniem cieszył się „See You in Poznań magazine” oraz katalogi z informacjami o poszczególnych miastach w Polsce.

- Dla wielu stomatologów udział w Kongresie FDI od lat jest stałym punktem w kalendarzu. Do tego stopnia, że część z nich uzależnia miejsce spędzenia wakacji właśnie od lokalizacji Kongresu – dodaje prof. Honorata Shaw, Główny Koordynator Kongresu FDI.

Uroczystym punktem promocji przyszłorocznego Kongresu w Bangkoku był Polish Lunch. W poznawaniu polskich smaków (na talerzach królowały: zrazy, gołąbki, pierogi i żurek) wzięło udział ponad 200 osób, głównie przedstawicieli Światowej Federacji Dentystycznej, w tym nowy prezydent FDI dr Patrick Hescot oraz reprezentanci firm wystawiających swoje produkty. Do odwiedzenia Poznania zachęcał również, podczas krótkiego powitalnego wystąpienia, ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Bangkoku Zenon Kuchciak. Był w swojej wypowiedzi tak przekonywujący że niektórzy z naszych gości wyrazili życzenia, aby dyplomaci reprezentujący ich kraje potrafili tak spełniać swoje zadania.

- Jesteśmy przygotowaniu na przyjęcie w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich ponad 250 wystawców. W Bangkoku część firm już potwierdziła obecność, z innymi będziemy rozmawiać podczas kolejnych ważnych spotkań stomatologicznych na całym świecie – mówi Ewa Mastalerz z firmy Exactus.

W najbliższych miesiącach Kongres w Poznaniu promowany będzie w trakcie ponad 20 różnych imprez branżowych odbywających się od Dubaju (AEEDC), przez Paryż (ADF) po Los Angeles (AADR). Punkty informacyjne FDI ADWC Poznań 2016 będą widoczne również podczas najważniejszych wydarzeń dla lekarzy dentystów w Polsce.

Zdjęcia z promocji poznańskiego Kongresu w Bangkoku można obejrzeć na profilu Facebook – www.facebook.com/FDI2016POZNAN oraz na stronie internetowej www.fdi2016poznan.org.

104-ty Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI odbędzie się w Poznaniu dniach 7 - 10 września 2016  r. To prestiżowe wydarzenie z udziałem wybitnych reprezentantów ze świata nauki z kraju i zagranicy będzie połączone z wystawą sprzętu i materiałów stomatologicznych z całego świata oraz debatą Parlamentu FDI nad kierunkami światowej polityki w zakresie profilaktyki i leczenia w stomatologii.  W  ostatnich latach Kongres gościł w:  Indiach,  Turcji,  Chinach,  Meksyku,  Brazylii,  Singapurze i Tajlandii. Polska będzie organizatorem tego wydarzenia  po  raz  pierwszy  w  historii. Gospodarze  Kongresu: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Naczelna Izba Lekarska, Exactus oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, spodziewają się, że do Poznania przyjedzie ponad 12 tys. uczestników.