FDI 2016 Poznań, Poland

Sprzedaż stoisk rozpoczęta

10 grudnia br. rozpoczęła się oficjalna sprzedaż powierzchni wystawienniczej na Światową Wystawę Stomatologiczną (World Dental Exhibition), która odbędzie się od 7 do 10 września 2016 r. w Poznaniu w ramach Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI. Stoiska w halach MTP zarezerwowało już ponad 30 firm z całego świata.

Pierwsza edycja World Dental Exhibition odbyła się w 1929 r., podczas Kongresu FDI w Holandii. Dziś Wystawa to jedna z najlepszych okazji do promocji produktów na arenie międzynarodowej.

- Targi stomatologiczne w dalszym ciągu dla wielu lekarzy dentystów czy techników są głównym źródłem zao­patrzenia. Planując działania promocyjne firmy powinny pamiętać, że World Dental Exhibition - na rok - zastąpi CEDE, której kolejna edycja odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-16 września 2017 r.  – zauważa Ewa Mastalerz z firmy Exactus, która organizuje Kongres FDI.

Z pierwszeństwa wyboru stoisk (do 1 grudnia br.) skorzystało już ponad 30 partnerów strategicznych FDI. Wśród nich są najwięksi przedstawiciele branży. Zarezerwowano już również powierzchnię pod tzw. pawilony krajowe. W Poznaniu w takiej formule zaprezentują się m.in. firmy z Wielkiej Brytanii, USA, Włoch, Szwajcarii, Korei Południowej, Chin i Indii. Zainteresowani taką promocją są również producenci z Polski.

- Targi towarzyszące Kongresowi FDI to szansa dla polskich producentów instrumentów, materiałów i sprzętu stomatologicznego. Z reguły są to firmy dobrze znane i rozpoznawane na krajowym i zagranicznym rynku. Tymczasem wielu lekarzy nie jest świadomych, że są to polskie marki, a ich produkty to światową jakość. Polski pawilon pozwoli pokazać, że krajowy przemysł stomatologiczny istnieje i będzie okazją, aby wyraźnie powiedzieć, że „polskie jest równie dobre”. To hasło jakim Poldent, polski producent instrumentów do leczenia kanałowego, posługuje się od wielu lat - mówi Małgorzata Niedźwiedzka, wiceprezes zarządu w firmie Poldent.

- Kongres FDI, niezależnie od miejsca, w którym się odbywał, zawsze przyciągał wielu specjalistów, producentów i firmy ściśle z nimi współpracujące. Hol-Dental Depot to marka o międzynarodowej orientacji i dlatego w Poznaniu nie może nas zabraknąć, tym bardziej, że w 2016 roku będziemy obchodzić 25- lecie istnienia - mówi Urszula Chudak, właścicielka Hol-Dental Depot.

Zamówie­nia stoisk należy składać na formularzach on-line, które są dostępne od 10 grudnia 2015 r. na stronie www.fdi2016poznan.org. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 330 euro, najdroższe są powierzchnie typu wyspowego – tu cena może osiągnąć 590 euro za metr. Cena zawiera standardową zabudowę, jeżeli firma zamawia wyłącznie powierzchnię - zapłaci 10 proc. mniej.

- Ceny ustala Światowa Federacja Dentystyczna. Porównywanie ich do obowiązujących podczas krajowych wystaw nie ma sensu, ponieważ World Dental Exhibition to wydarzenie o zupełnie innej skali. Wystawa odbywa się w ramach Kongresu FDI – najważniejszego wydarzenia światowej stomatologii, z bogatym programem naukowym, który corocznie gromadzi ponad 15 tys. uczestników. Tylko w ostatnich czterech latach Wystawę odwiedziło prawie 60 tys. lekarzy dentystów, techników dentystycznych oraz asystentek, a liczba wystawców zawsze przekracza 200 - wyjaśnia Ewa Mastalerz.

Warto pamiętać, że gośćmi Wystawy często są ludzie bardzo zamożni, a także, iż do stolicy Wielkopol­ski przyjadą reprezentanci firm z całego świata w poszukiwaniu partnerów do eksploracji nowych rynków (Europy Centralnej, Europy Wschodniej). Wiadomo już, że Amerykanie planują spotkanie z potencjalnymi polskimi dealerami.

- Międzynarodowy wymiar Kongresu umożliwia rozszerzenie rynku potenc­jalnych odbiorców. Stoiska producentów i dystrybutorów od­wiedzają fachowcy z całego świata – zachęca dr Patrick Hescot, Prezydent FDI.

World Dental Exhibition jest bezpłatna dla zwiedzających. Wystawa będzie odbywać się (od 9.00 do 17.30 lub 18.00), w pawilonach: 7, 7A, 8, 8A i jest podzielona na trzy strefy: premium, semi-premium i standard. Inaczej niż w trakcie CEDE będzie wyglądał ruch uczestników. Wykłady oraz warsztaty będą odbywały się w pawilonie 15, uroczysta ceremonia otwarcia w 6A, a część gastronomiczna będzie zlokalizowana w 5A oraz wzdłuż pawilonu 8. Uczestnicy Kongresu i Wystawy będą wchodzili wejściem Wschodnim - od strony miasta oraz Zachodnim - od ul. Śniadeckich.