FDI 2016 Poznań, Poland

Gala Dinner

Colegium Minus

Gala Dinner - BRAK MIEJSC

Data: 8 września 2016 r.
Godzina: 20.00
Miejsce: Collegium Minus, Poznań, ul. Wieniawskiego 1
Opis: Niezapomniany wieczór w unikalnych wnętrzach Collegium Minus: Auli Uniwersyteckiej oraz Auli Lubrańskiego, który o godz. 21.30 zostanie uświetniony recitalem fortepianowym Jacka Kortusa - laureata XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
W programie usłyszymy:
» Etiuda c-moll op. 10 nr 12 Rewolucyjna
» Polonez As-dur op. 53
» Walce i mazurki
Koszt: 420 PLN
W pierwszej kolejności sprzedawane będą miejsca w Auli Uniwersyteckiej a po ich wyczerpaniu w Auli Lubrańskiego.

Collegium Minus w Poznaniu to zabytkowy, zbudowany w stylu renesansu niemieckiego gmach zlokalizowany w obrębie poznańskiej Dzielnicy Cesarskiej przy placu Mickiewicza.
Obiekt wybudowany został na potrzeby Akademii Królewskiej w 1909 według projektu Edwarda Fürstenaua. Uroczyste otwarcie nastąpiło 18 stycznia 1910. Obecnie mieści przede wszystkim Aulę Uniwersytecką i Rektorat UAM, Małą Aulę zwaną Aulą Lubrańskiego.

W Małej Auli, na centralnej ścianie, umieszczona jest kopia obrazu Jana Matejki "Założenie Akademii Lubrańskiego" (oryginał mieści Muzeum Narodowe w Poznaniu). Hol i korytarze zdobią liczne tablice i popiersia ludzi zasłużonych dla Uniwersytetu i kultury narodowej, takich jak m.in. Fryderyk Chopin, Heliodor Święcicki, czy Edward Taylor.

aula   hol