FDI 2016 Poznań, Poland

Evita

Tytuł: EVITAlogo

Autor: Andrew Lloyd Webber
Libretto: Tim Rice
Przekład: Andrzej Ozga

Opis: Evita jest opartą na faktach muzyczną biografią Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna. Jest to najbardziej znane i najczęściej wystawiane dzieło Andrew Lloyda Webbera. Premiera odbyła się w Prince Edward Theatre na londyńskim West Endzie w dniu 21 czerwca 1978 roku. Rok później to niezwykłe dzieło pokazano na Broadwayu, gdzie zagrano je 1584 razy! Ogromnym sukcesem okazała się również wersja filmowa w reżyserii Alana Parkera, nominowana do pięciu Oscarów, gdzie w głównej roli wystąpiła Madonna, a partnerował jej Antonio Banderas.
Poznańska realizacja jest pierwszym w Polsce wystawieniem musicalu najsłynniejszego kompozytora musicalowego na świecie w najnowszej muzycznej wersji z 2010 roku. Zawiera ona piosenkę „You must love me” skomponowaną dla Madonny na potrzeby filmu z 1996 roku. Inscenizacja zrealizowana na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu cieszy się dużą popularnością wśród Widzów, którzy przyjeżdżają z całej Polski, by ją zobaczyć, a bilety na musical wyprzedawane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem!
Andrew Lloyd Webber jest twórcą najbardziej kasowych musicali na świecie, takich jak Koty, Jesus Christ Superstar czy Upiór w operze. Spektakl przygotowali realizatorzy pracujący wcześniej przy świetnie przyjętym przez publiczność musicalu Jekyll&Hyde. Reżyserii podjął się Sebastian Gonciarz, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, choreografii Paulina Andrzejewska, a kostiumów Agata Uchman. Kierownikiem muzycznym spektaklu został Piotr Deptuch. Musical zostanie przedstawiony w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi. Licencji na wystawienie musicalu udzieliła Teatrowi firma The Really Useful Group. Obsada wyłoniona została w drodze castingu, na który zgłosiło się ponad 100 osób z całej Polski.

 Spektakl z angielskimi napisami

Evita Evita Evita Evita
Evita Evita Evita Evita

Miejsce: Teatr Muzyczny w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie. Jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się instytucji kultury w Polsce. Posiada bogaty repertuar zawierający liczne musicale, operetki, koncerty, komedie, spektakle dla dzieci i salony poezji. W 2016 roku obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Osiąganie nowych celów artystycznych i ciągły rozwój sprawiają, że cieszy się uznaniem publiczności i wielu recenzentów. Stała obecność w mediach, lokalizacja w centrum Poznania oraz ciekawa oferta sprawiły, że jest najczęściej odwiedzanym teatrem w Mieście. W 2015 roku Teatr odwiedziło 115 000 widzów, gwarantując rekordową w Polsce, ponad 100% frekwencję. Znakiem rozpoznawczym Teatru są wkomponowane w logo serce i diament, które symbolizują wytrwałą pracę  i miłość do sztuki. Teatr Muzyczny w ostatnich latach zrealizował m.in koncert światowej sławy tenora Placido Domingo, broadwayowski hit musicalowy Jekyll&HydeF. Wildhorna czy Evitę A. L. Webbera w najnowszej wersji muzycznej z 2010 roku. W 2016 roku przygotowuje natomiast plenerowe wystawienie musicalu Jesus Christ Superstar z okazji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. W sezonie 2015/2016 Mecenasem Teatru została Spółka PGNiG Obrót Detaliczny. Zapraszamy do zapoznania się
z ofertą na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl  i odwiedzenia Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Daty: 9 września 2016 r.
Godzina: 20:00

Bilety: 126,5 PLN - 1 strefa, 85 PLN - 2 strefa           

kup_bilet


Informacje dodatkowe
: Czas trwania spektaklu - 120 minut w tym jedna przerwa. Widzowie na widownię wpuszczani są 30 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. W cenę biletu wliczony jest poczęstunek winem i przekąskami po spektaklu.

 
DojazdTeatr Muzyczny w Poznaniu mieści się przy ul. Niezłomnych 1e, w ścisłym centrum Poznania. Znajduje się naprzeciwko nowego wejścia do Starego Browaru. Najbliższy przystanek tramwajowy: WIERZBIĘCICE (2 przystanki tramwajowe od Międzynarodowych Targów Poznańskich i 1 przystanek z Dworca Głównego).

 Filmy z przedstawienia:

 https://www.youtube.com/watch?v=ix8eIxjmMNQ

 https://www.youtube.com/watch?v=8h0hgGpMTFs