FDI 2016 Poznań, Poland

Elvis

Tytuł: ELVIS
Data: 8 i 10 września 2016     
Godzina: 19.00
Miejsce: Teatr Nowy, ul. Dąbrowskiego 5, 60-838 Poznań

Opis: 
„Przed Elvisem nie było niczego"
Presley powraca, by na scenie Teatru Nowego udowodnić, że nigdy nie jest za późno na comeback. Cudowny chłopak z amerykańskiego Południa, z bezczelnym uśmiechem i gitarą, podbija serca całego świata. Ma wszystko: talent, wygląd i menadżera, który uczyni go Królem. Pierwszą międzynarodową Gwiazdą Totalną, której wizerunek jest obmyślony w każdym szczególe. Presley to już nie piosenkarz. To religia.

Pomimo, że nie śpiewa i nie mówi o problemach lat 60. I 70. – równouprawnieniu, feminizmie, wojnie w Wietnamie, segregacji rasowej – jego piosenki stają się hitami. Elvis –prywatny i Elvis na scenie zlewają się w jedną bezideową masę, z której każdy może może wyrzeźbić takiego Króla, o jakim marzy.

Sid Vicious mawiał: „żyj szybko, umrzyj młodo i pozostaw po sobie przystojnego trupa.“ Elvis zamienia bunt na cekinowy kostium szansonisty, jest za stary na członka „klubu 27“, a boskie ciało to przeszłość. Ale żadna z tych rzeczy nie przeszkodziła mu pozostać na szczycie. Gdy 16 sierpnia 1977 roku umiera w łazience w Graceland, staje się nieśmiertelny.

Bilety: 50 PLN, 30 PLN ulgowy

Elvis_poster

Przedstawienie 8 września 2016
kup_bilet
Przedstawienie 10 września 2016
kup_bilet

 

Elvis_2 Elvis_1 Elvis_3
theatre_photo theatre_photo theatre_photo